"MASTERS"

Założenia: doskonalenie tachniki, przygotowanie do zawodów 
Zawody: Puchar Masters, Mistrzostwa Polski Masters
Ilość godzin treningowych: 2,5
Trenerzy prowadzący: mgr Ioannis Giakovis

 


GRUPA I

Środa: 19.00 - 20.00
Czwartek: 18.30 - 20.00


Co to jest "Masters": Przygodę z pływaniem rozpoczyna się zwykle w wieku 6-7 lat. Coraz częściej na zajęcia z pływania przychodzą rodzice ze swoimi pociechami poniżej pierwszego roku życia. Wszyscy z reguły motywują to walorami zdrowotnymi, bezpieczeństwem podczas wypoczynku nad akwenami wodnymi, aktywnym wypełnieniem czasu wolnego, rzadko motywacją jest zrobienie kariery zawodniczej. W wielu przypadkach, są to zajęcia raz w tygodniu, z czasem dwa, trzy i więcej. Pierwotnie są to zajęcia popołudniowe z czasem przeradzające się w zajęcia poranne. I zanim się obejrzymy zajęcia rekreacyjne przekształcają się w regularny trening pływacki z jego wszystkimi przywarami. Niektórym udaję się zrobić karierę zawodniczą, świetnie realizują się w sporcie kwalifikowanym, sięgają po najwyższe laury. Czasami jednak nawet dokładnie zaplanowaną karierę zawodniczą potrafi popsuć los lub po prostu nie starcza samozaparcia by kontynuować żmudny trening. Z reguły jednak prędzej czy później „głód” treningowy oraz startowy powraca i to zarówno u byłych zawodników jak i u tych co zawodnikami chcieli być w młodości. Okazuje się wtedy, że „być zawodnikiem” wcale nie jest synonimem „być młodym”, a klepsydra odliczająca czas od pierwszego pojawienia się na basenie do pierwszego startu w poważnych zawodach wcale się nie przesypała, tylko się odwróciła pokazując nam, że wszystko jeszcze przed nami. Mimo upływającego czasu, dalej możemy czuć dreszczyk emocji stojąc na słupku startowym czekając na sygnał sędziego. 


To jest właśnie MASTERS. Czyli kluby „starszych” pań i panów, którzy dalej chcą rozwijać swoją pasję jaką jest pływanie. W Europie i na Świecie ruch pływacki Masters działa od dawna. Aktualnie obejmuje rzesze pływaków i organizuje zawody rangi Mistrzostw Świata i Europy. W Polsce ruch ten jest w fazie organizacji, rozwija się dynamicznie i każdego roku pojawiają się nowe kluby oraz rośnie liczba zawodników.

Aby rozpocząć karierę Masters należy mieć minimum 25 lat (liczy się rok urodzenia). Rywalizacja odbywa się w przedziałach 5 letnich: kat.A: 25 – 29 lat, kat.B: 30 – 34 kat.C: 35 – 39 itd. Ciekawe jest to, że każda kategoria ma swoje rekordy krajowe i międzynarodowe więc jest co pobijać i o co walczyć. Pewnie, że wśród Masterów jest dużo legendarnych pływaków- olimpijczyków, rekordzistów, mistrzów, ale należy pamiętać, że jest też mnóstwo osób bez zaplecza w postaci wielu lat kariery. Są to pasjonaci, których również poszukujemy w Gliwicach aby szerzyć tę szczytną i chwalebną ideę w ramach Klubu Pływackiego „SiKReT” Gliwice.

Zawodnicy

Grupy treningowe

Medale/Miejsca na podium
rok 2016
złoto (1 m.)214
srebrno (1 m.)176
brąz (1 m.)148
Przyjdź, zobacz
i trenuj
z najlepszymi!
Skontaktuj się z nami!
534 300 043