KLASY PŁYWACKIEUWAGA - NABORY NA ROK  SZKOLNY 
2021 / 2022 - informacja TUTAJ


 Pływackie Klasy Sportowe to przede wszystkim nauka i doskonalenie techniki pływania oraz dzięki zwiekszonej ilość zajęć sportowych w wodzie, kształtowanie prawidłowej sylwetki, wzmocnienie odporności organizmu i przeciwdziałanie chorobom cywilizacyjnym. Dla starszych zawodników to również szansa na karierę sportową.

 Klub Pływacki „SiKReT” Gliwice to dynamicznie rozwijający się od kilku lat klub sportowy, zrzeszający ponad 400 pływaków. Skoordynowane szkolenie prowadzimy dwutorowo poprzez system klas sportowych i zajęcia sekcji pływackiej na pięciu poziomach umiejętności. Aktualnie na terenie Miasta Gliwice przy współpracy z Dyrektorami Szkół koordynujemy zajęcia treningowe w 16 pływackich klasach sportowych. Dzięki bardzo dobrej współpracy z Samorządem Miasta Gliwice klub wszystkie zajęcia treningowe realizuje w Krytej Pływalni „Olimpijczyk” o wymiarach olimpijskich. Zawodnicy klubu to Mistrzowie Polski Juniorów, wielokrotni medaliści Mistrzostw Polski Juniorów, rekordziści Polski oraz członkowie Kadry Narodowej Juniorów w pływaniu.
Szczegółowe informacje i kontakt – mgr Mirosław Witkowski, Kierownik Klubu Pływackiego „Sikret” Gliwice


Pływackie Klasy Sportowe powstały w 2006 roku dzięki współpracy Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 28 w Gliwicach oraz Zarządu Stowarzyszenia "SiKReT" Gliwice. Aktualnie Klub prowadzi klasy sportowe o profilu płyackim w Szkole Podstawowej nr 28 w Gliwicach, Szkole Podstawowej nr 32 w Gliwicach, Gimnazjum nr 11 w Gliwicach oraz Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Gliwicach.Podstawowym zadaniem klas sportowych, oprócz opanowania w stopniu bardzo dobrym technik pływackich, jest stworzenie optymalnych warunków zarówno do treningu sportowego jak i nauki zawodnikom, których rodzice zdecydują się na edukację w klasach o profilu "Nauka i doskonalenie technik pływackich". Klasy sportowe pozwalają w ramach godzin edukacyjnych połączyć ukierunkowaną, wzmożoną aktywność ruchową z nauką. Dzieci w klasach sportowych począwszy od klasy I Szkoły Podstawowej wszystkie zajęcia sportowe, zarówno na basenie jak i w sali gimnastycznej mają z trenerami pływania, co bardzo korzystnie wpływa na tworzenie od początku dobrych relacji z kadrą trenerską. Uczniowie powyższych klas pod koniec każdego okresu wakacyjnego biorą udział w zgrupowaniu sportowym przygotowującym je do sezonu pływackiego. Udaje się w ten sposób mimo okresu wakacyjnego, zachować ciągłość szkolenia technicznego oraz warunków wydolnościowych dzieci. Rekrutacja w formie egzaminu do klas sportowych odbywa się po serii zajęć testowo – naborowych, podczas których wybierane są dzieci o najlepszych predyspozycjach psychomotorycznych.

Wszystkie zajęcia sportowe prowadzone są wg. autorskich programów treningowych z zakresu nauki i doskonalenia pływania opracowanych przez trenerów Klubu Pływackiego "Sikret" Gliwice.Szkoła Podstawowa nr 28 - strona szkoły
Szkoła Podstawowa nr 32 - strona szkoły
Gimnazjum nr 11 - strona szkoły
Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących

 

Zawodnicy

Grupy treningowe

Medale/Miejsca na podium
rok 2016
złoto (1 m.)214
srebrno (1 m.)176
brąz (1 m.)148
Przyjdź, zobacz
i trenuj
z najlepszymi!
Skontaktuj się z nami!
534 300 043