KLASY PŁYWACKIEUWAGA - NABORY NA ROK  SZKOLNY 
2017 / 2018 - informacja TUTAJ


 Pływackie Klasy Sportowe to przede wszystkim nauka i doskonalenie techniki pływania oraz dzięki zwiekszonej ilość zajęć sportowych w wodzie, kształtowanie prawidłowej sylwetki, wzmocnienie odporności organizmu i przeciwdziałanie chorobom cywilizacyjnym. Dla starszych zawodników to również szansa na karierę sportową.

 


Uwaga pływacy z rocznika 2001 – klasa sportowa o profilu pływanie!

Klub Pływacki „SiKReT” Gliwice oraz Dyrekcja Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Gliwicach zapraszają do pływackiej klasy sportowej zawodników z rocznika 2001. Oferta skierowana jest do zawodników, którzy chcą łączyć treningi sportowe z nauką w klasie o profilu biologiczno-medycznym.

W ramach klasy sportowej oferujemy:
- treningi na basenie 50m w którym regularnie odbywają się zawody rangi Mistrzowskiej
- dostęp do wszechstronnej bazy sportowej
- możliwość zakwaterowania w internacie
- opiekę dietetyka i psychologa sportowego
- doświadczoną kadrę szkoleniową, trenerów wielokrotnych Mistrzów Polski w pływaniu
- wyjazdy na zawody i zgrupowania
- możliwość zdobycia wielu uprawnień i kursów
- naukę w szkole z tradycjami

Klub Pływacki „SiKReT” Gliwice to dynamicznie rozwijający się od kilku lat klub sportowy, zrzeszający ponad 400 pływaków. Skoordynowane szkolenie prowadzimy dwutorowo poprzez system klas sportowych i zajęcia sekcji pływackiej na pięciu poziomach umiejętności. Aktualnie na terenie Miasta Gliwice przy współpracy z Dyrektorami Szkół koordynujemy zajęcia treningowe w 16 pływackich klasach sportowych. Dzięki bardzo dobrej współpracy z Samorządem Miasta Gliwice klub wszystkie zajęcia treningowe realizuje w Krytej Pływalni „Olimpijczyk” o wymiarach olimpijskich. Zawodnicy klubu to Mistrzowie Polski Juniorów, wielokrotni medaliści Mistrzostw Polski Juniorów, rekordziści Polski oraz członkowie Kadry Narodowej Juniorów w pływaniu.
Szczegółowe informacje i kontakt – mgr Mirosław Witkowski, Kierownik Klubu Pływackiego „SiKReT” Gliwice


Pływackie Klasy Sportowe powstały w 2006 roku dzięki współpracy Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 28 w Gliwicach oraz Zarządu Stowarzyszenia "SiKReT" Gliwice. Aktualnie Klub prowadzi klasy sportowe o profilu płyackim w Szkole Podstawowej nr 28 w Gliwicach, Szkole Podstawowej nr 32 w Gliwicach, Gimnazjum nr 11 w Gliwicach oraz Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Gliwicach.Podstawowym zadaniem klas sportowych, oprócz opanowania w stopniu bardzo dobrym technik pływackich, jest stworzenie optymalnych warunków zarówno do treningu sportowego jak i nauki zawodnikom, których rodzice zdecydują się na edukację w klasach o profilu "Nauka i doskonalenie technik pływackich". Klasy sportowe pozwalają w ramach godzin edukacyjnych połączyć ukierunkowaną, wzmożoną aktywność ruchową z nauką. Dzieci w klasach sportowych począwszy od klasy I Szkoły Podstawowej wszystkie zajęcia sportowe, zarówno na basenie jak i w sali gimnastycznej mają z trenerami pływania, co bardzo korzystnie wpływa na tworzenie od początku dobrych relacji z kadrą trenerską. Uczniowie powyższych klas pod koniec każdego okresu wakacyjnego biorą udział w zgrupowaniu sportowym przygotowującym je do sezonu pływackiego. Udaje się w ten sposób mimo okresu wakacyjnego, zachować ciągłość szkolenia technicznego oraz warunków wydolnościowych dzieci. Rekrutacja w formie egzaminu do klas sportowych odbywa się po serii zajęć testowo – naborowych, podczas których wybierane są dzieci o najlepszych predyspozycjach psychomotorycznych.

Wszystkie zajęcia sportowe prowadzone są wg. autorskich programów treningowych z zakresu nauki i doskonalenia pływania opracowanych przez trenerów Klubu Pływackiego "SiKReT" Gliwice.Szkoła Podstawowa nr 28 - strona szkoły
Szkoła Podstawowa nr 32 - strona szkoły
Gimnazjum nr 11 - strona szkoły
Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących

 

Zawodnicy

Grupy treningowe

Medale/Miejsca na podium
rok 2016
złoto (1 m.)214
srebrno (1 m.)176
brąz (1 m.)148
Przyjdź, zobacz
i trenuj
z najlepszymi!
Skontaktuj się z nami!
534 300 043